ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.

Pogoda przyzwyczaiła nas już do swych ekstremalnych kaprysów, dlatego afrykańskie upały na koniec maja nikogo nie zaskakują. Wysokie temperatury stają się prawdziwym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt.

Każdy sposób na choćby chwilowe ochłodzenie może nie tylko przynieść ulgę, ale dosłownie uratować życie. Dlatego na strzelińskim Rynku ponownie stanęła ogólnodostępna i bezpłatna instalacja zraszająca zamontowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.Tworzona pod charakterystyczną bramką mgła wodna pozwala skutecznie schłodzić się przechodniom i rowerzystom. Miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem od chwili zainstalowania. Chociaż najczęściej słychać tam radosne głosy dzieci i rodziców warto pamiętać, że bramka przypomina o konieczności szczególnej troski o nasze zdrowie podczas upałów.

Jak zapewnia strzeliński ZWiK kurtyna wodna będzie służyć mieszkańcom w upalne dni tak długo, jak będzie to konieczne.
«

Aktualności

Uwaga ważny komunikat

Od czerwca zmienia się numer konta do opłat za nasze usługi. Znajdziesz go na fakturze.więcej...

Rozmawiali o modernizacji sieci

W piątek 22 kwietnia, w siedzibie ZWiK Strzelin odbyło się spotkanie w sprawie modernizacji i rozbudowy systemu sieci wodociągowej w miejscowościach Gościęcice, Gęsiniec i Kuropatnik, z udziałem Sołtysa wsi Kuropatnik Pana Adama Daniluka.więcej...

Jak zmienić wodomierz na radiowy

Istnieje już możliwość wymiany wodomierzy podliczników średnicy 15mm i 20mm (lokalowych lub wody bezpowrotnej) na wodomierze odczytywane drogą radiową.
więcej...

Wdrażamy radiowe wodomierze

Wdrażamy system zdalnego odczytu wodomierzy w nieruchomościach.
więcej...

Światowy Dzień Wody 2022

Światowy Dzień Wody 2022 poświęcony jest wodom podziemnym, a jego hasło to: „Wody podziemne – uczynnianie niewidzialnego widocznym.”więcej...